Go2 Makedonija > Кавос

Ви нудиме одлична можност да откриете зошто Посејдон, Богот на Морето, на овој остров ја донел својата преубава жена, Керкира, кој денес со особена чест го има нејзиното име и зошто после сите патувања Одисеј го пронајде својот мир на овој остров. Крф е еден од најпопуларните острови на Јонскиот Архипелаг и во комбинација со добри плажи, храна и уште подобра забава го прави вистинскиот избор за вас.
1.
dan

10.јули / 19.јули / 28.јули / 6.август / 15 август 2017. : Македонија - Грција
Состанок на групата во вечерните часови. Ноќно возење со паузи за одмор, освежување и регулирање на граничните и царински формалности.

2-10.
dan

11-19.јули / 20-28.јули / 29.јули-6.август / 7-15.август / 16-24.август : Игуменица - Крф
Во попладневните часови пристигнуваме на пристаништето Игуменица(во зависност од ситуацијата на граничните премини и сообраќајот). Се качуваме на траект и се возиме до островот Крф, (околу 60 минути возење). Пристигнување на Крф и трансфер до вилите/апартманите. Овој зелен остров со прекрасни плажи и кристално чисто море ќе биде наш домаќин во следните 10 дена. Плажите на Крф се вбројуваат меѓу најубавите во Европа, како што се бескрајните песочни Маратијас, но и скриените мали заливи во Периволи. Старата венецијанска и англиска архитектура, тесните сокаци, големиот број туристи, кафе барови, продавници за сувенири, романтичниот залез на Сонцето и познатата грчка гостопримливост ќе ги задоволи сите ваши потреби, како за одмор така и за лудите ноќни забави. Одморот надополнете го со посета на главниот град на Крф, кој е еден од најубавите градови во Грција. Преку ден посетете ја една од најубавите плажи, Глифада, како и местото за деноноќна забава Кавос, каде деноноќните забави ќе ве остават без спиење се до раните утрински часови.

11.
dan

20.јули/ 29. јули/ 7.август/ 16.август/ 25.август: Крф - Игуменица
Напуштање на собите во утринските часови. Слободно време до попладневните часови кога е предвидено поаѓање за Игуменица. Во попладневните часови го напуштаме островот Крф. Следува возење за Македонија...

12.
dan

21.јули/ 30.јули/ 8.август/ 17.август/ 26.август:Грција - Македонија
Пристигнување во Македонија во раните утрински часови.

*** ЦЕНОВНИК ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ***

NAZIV SMEŠTAJA USLUGA TERMINI
10 - 21.jul 19 - 30.jul
1/2 1/3 1/4 1/5 1/6 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
FORUM NA x x x x 179 219 209 x x 199
MARINA NA 189 x x x x 209 x x x x
PEFKOS NA 199 179 x x x 219 199 x x x
ELENI NA x x x x 159 x 199 x 189 179
PETRAKIS NA 219 199 189 x x 239 219 209 x x
TAKIS NA 209 x 189 x x 229 x 209 x x
THREE SEASON RESORT NA x x x x x 259 239 229 x x
RENA NA x x x x x 219 209 199 x x
DORA NA 169 x 149 x x 189 x 169 x x
 
NAZIV SMEŠTAJA USLUGA TERMINI
28.jul - 8.avgust 6 - 17.avgust
1/2 1/3 1/4 1/5 1/6 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
FORUM NA 219 209 x x 199 209 199 x x 189
MARINA NA 209 x x x x 199 x x x x
PEFKOS NA 219 199 x x x 209 189 x x x
ELENI NA x 199 x 189 179 x 189 x 179 169
PETRAKIS NA 239 219 209 x x 229 209 199 x x
TAKIS NA 229 x 209 x x 219 x 199 x x
THREE SEASON RESORT NA 259 239 229 x x 249 229 219 x x
RENA NA 219 209 199 x x 209 199 189 x x
DORA NA 189 x 169 x x 179 x 159 x x
 
NAZIV SMEŠTAJA USLUGA TERMINI
15 - 26.avgust
1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
FORUM NA 199 189 x x 179
MARINA NA 189 x x x x
PEFKOS NA x x x x x
ELENI NA x 179 x 169 159
PETRAKIS NA x x x x x
TAKIS NA x x x x x
THREE SEASON RESORT NA 239 219 209 x x
RENA NA 199 189 179 x x
DORA NA x x x x x
 


Легенда: NA Наем на апартман/ студио/ собa

Каталогот на сметувачките капацитети можете да го погледнете ОВДЕ

*** Со сопствен превоз цената се намалува за 30 еур

НАПОМЕНА:
  • Сите патници државјани на Р.Македонија за земјите од ЕУ мора да поседуваат пасош со датум на истекување не постар од 3 месеци. 
  • Локална категоризација и класификација на хотелите и вилите  
  • По правило влез во хотелот е после 14:00 часот, додека напуштање на собите е најкасно до 10:00 часот.
  • Организаторот има право на откажување на аранжманот до 7 дена пред поаѓање.
  • За патувањето важат општите услови за патување на СКТМ
ПЛАЌАЊЕТО Е ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ 1УЕР = 62 МКД

Минимум број лица за одржување на аранжманот е 40

Потребна е уплата од 30% аконтација со податоци од пасош(за патен список)

Остатокот за плаќање 20 дена пред поаѓање.

Во случај на недоволен број на пријавени лице, рок за откажување на аранжманот е 7 дена пред поаѓање.
149

Термин 1 / 10 - 21.ЈУЛИ

12 ДЕНА - 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
169

Термин 2 / 19 - 30.ЈУЛИ

12 ДЕНА - 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
169

Термин 3 / 28.ЈУЛИ - 8.АВГУСТ

12 ДЕНА - 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
159

Термин 4 / 6 – 17 АВГУСТ

12 ДЕНА - 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
159

Термин 5 / 15 - 26.АВГУСТ

12 ДЕНА - 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju